"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

On-line olympiáda v německém jazyce nám letos přinesla dva velké úspěchy.
Dang Phan Thanh Luan (Johny) ze třídy 6.8 díky svému vítězství v krajském kole v kategorii III.A (studenti středních škol) postoupil do celostátního kola, v němž obsadil vynikající 3.místo.
Natálie Hlavatá (4.8) vyhrála krajské kolo kategorie II.B (nižší ročníky víceletých gymnázií) a v celostátním kole skončila osmá.

Jan Pek

 

103 5861
V první únorový čtvrtek se v Domě dětí a mládeže Domino v Domažlicích uskutečnilo okresní kolo olympiády v němčině ve všech kategoriích.

Třicet let od pádu tzv. „železné opony“ na česko-bavorských hranicích s předstihem připomněl slavnostní večer konaný ve Furthu im Wald, partnerském městě Domažlic, jemuž předcházel workshop určený bavorským a českým středoškolákům.

Na pátek 17. 5. 2019 jsme se všichni těšili. Místo výuky na nás čekalo první česko-německé setkání se stejně starými žáky z Realschule Waldmünchen.

Thanh Luan Dang Phan ze třídy 4.8 (mezi spolužáky i učiteli známý pod přezdívkou Johny) dosáhl skvělého úspěchu, když se ve své věkové kategorii stal třetím nejlepším němčinářem v republice.

 V úterý 9. dubna vyjely naše učitelky němčiny Martina Beberová, Lenka Ledvinová a Petra Váchalová na první návštěvu kolegů z Realschule Waldmünchen,

Vynikajícího úspěchu dosáhl náš žák Thanh Luan Dang Phan, jenž ve své kategorii zvítězil v krajském kole olympiády v němčině a bude reprezentovat Plzeňský kraj v celostátním finále

 Ve středu 6. února se v domažlickém Domě dětí a mládeže Domino uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce.

Bez očekávání, bez rodiny, bez přátel… pouze s důvěrou ve znalosti mé němčiny a sebe sama jsem nastupoval do letadla, které za několik málo okamžiků nabralo směr Düselldorf. Toto město  bylo pouze přestupní, neboť už na letišti čekali průvodci, kteří nás odvezli do Bonnu.

Výsledkem nejnovějšího společného projektu našeho gymnázia a Gymnázia Wernera von Siemense v Regensburgu se stalo divadelní představení Nekonečná cesta, v němž kromě češtiny a němčiny zazněla i angličtina.

U příležitosti Dne Učitelů ocenil koncem března hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs práci dvou desítek pedagogů z různých typů škol, mezi nimiž byli i Mgr. Emilie Nosková a Jan Pek.

Ve čtvrtek 17. 2. se žáci tříd 6.8 a 4.6, skupina připravující se na DSD zkoušku, zúčastnili sportovního dne  v  německém lyžařském centru Großer Arber.

Nejúspěšnější účastníci školních kol v olympiádě v německém jazyce porovnali v úterý 2. února své znalosti a konverzační pohotovost při okresním kole této soutěže, jemuž jako každoročně poskytl zázemí domažlický Dům dětí a mládeže Domino.