"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

V úterý 4. dubna 2017 se v Plzni konalo krajské kolo Olympiády z českého jazyka. Naši školu úspěšně reprezentovali Nicol Kadlecová (4-8), Viola Chvalová (5.8), Kateřina Malá (4-6) a Vít Adamovský (6-6). Nicol Kadlecová obsadila v I. kategorii krásné 4. místo a postoupila do národního kola. V II. kategorii vybojovala Kateřina Malá také 4. místo a postup do národního kola jako náhradnice. Všichni soutěžící prokázali v silné konkurenci své jazykové i stylistické dovednosti a všem gratulujeme!

   V pondělí 8. února a v úterý 9. února poměřili vítězové školních kol olympiády z českého jazyka své vědomosti, ale i fantazii v okresním kole, které jako každoročně proběhlo v DDM v Domažlicích.

V letošním školním roce jsme se zapojili do novinářské soutěže "O zlatého Oppera", do které jsme měli zaslat rozhovor s někým zajímavým z našeho okolí. Celkem se sešlo 38 prací z Plzeňského kraje, 22 jich napsali studenti domažlického gymnázia.

V pátek 10. dubna 2015 se čtyři naši studenti zúčastnili krajského kola Olympiády v českém jazyce. Soutěž se konala v Krajském centru vzdělávání a Jazykové škole v Plzni. Rostislav Sládek ze třídy 3.4 vybojoval 3. místo ve II. kategorii, čímž si zajistil postup do národního kola, Jakub Mařík (3.4) se umístil v téže kategorii na 5. místě. V I. kategorii bezkonkurenčně triumfovala Kateřina Malá ze třídy 2.6, která z 1. místa postoupila do ústředního kola. Alžběta Havlovicová (4.8) obsadila 6. místo.

Všem soutěžícím gratulujeme k dosaženým výsledkům

Ve čtvrtek a v pátek 12. a 13. 2. 2015 proběhlo v DDM v Domažlicích okresní kolo olympiády v českém jazyce. V obou kategoriích zvítězili naprosto přesvědčivě studenti GJŠB.

V pátek 7. února 2014 se naši studenti zúčastnili Olympiády v českém jazyce, ve které soutěžili zástupci všech středních škol domažlického okresu.