"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

Z důvodu uzavření škol dne 10. 3. 2020 byla zrušena Biologická olympiáda ve všech kategoriích. Na konci května ale přišla pozitivní zpráva – organizátoři BiO se rozhodli uspořádat krajské a republikové kolo v jednom a navíc online. Samozřejmě jsme zaregistrovali i naše studenty úspěšné v okresních kolech a vyplatilo se.

Jako každý rok se i letos tříčlenné družstvo naší školy ve složení Adéla Pavleová (6.8), Jan Pluhař (8.8.) a Jiří Pivoňka (2.4) účastnilo Ekologické olympiády. 

Dne 4. a 5. září 2019 se uskutečnily pěší exkurze zaměřené na podzimní vegetaci. Oba dny měly stejné zaměření - začátek byl na železniční zastávce, kde jsme se věnovali ruderální vegetaci, pokračovali jsme přes Veselou horu, dále na Zelenovské rybníky a přes Havlovice zpět do Domažlic.

V pátek 24. května se žáci naší školy Jakub Krutina a Míša Nguyen Thi Thao My (oba 2.8) účastnili krajského kola Biologické olympiády. Jelikož se úspěšně probojovali náročným okresním kolem, očekávali jsme dobré výsledky i v kole krajském.

V úterý 16. dubna se na našem gymnáziu konalo okresní kolo 53. ročníku biologické olympiády kategorie C (8. a 9. ročníky základních škol a odpovídající ročníky osmiletých a šestiletých gymnázií). Sešlo se zde 11 soutěžících z celého okresu, naší školu reprezentovali Ivan Pavle, Šárka Nejdlová a Květa Barhoňová (žáci třídy 3.8).

V úterý 10. dubna přivítala naše škola účastníky okresního kola kategorie D (6. a 7. ročníky základních škol a odpovídající ročníky osmiletých gymnázií) 53. ročníku biologické olympiády. Sešlo se 9 žáků základních škol z Domažlic, Bělé nad Radbuzou, Kdyně, Holýšova a nechyběli ani tři zástupci gymnázia, kteří si účast zajistili ve školním kole již před Vánoci.

Série projektových dopolední pro žáky základních škol pokračovala po angličtině, němčině a programování v poslední březnový pátek biologií.

Po vzoru mladších kolegů poměřili v únoru svoje biologické znalosti a schopnosti studenti vyššího stupně gymnázia. Proběhly školní kola 53. ročníku Biologické olympiády kategorií A a B. Společnýcm tématem bylo Mládí vpřed!

Jako každý rok, tak i letos, proběhla školní kola Biologické olympiády kategorií C a D (studentů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií).

Jako každý rok se naši studenti zúčastnili krajského kola ekologické olympiády.

 

Ve středu 4. 10. navštívil 2. ročník našeho gymnázia domažlickou čističku odpadních vod CHVAK.

V pátek 31. března 2017 reprezentovala naše gymnázium studentka třídy 8.8 Nikoleta Anderlová v krajském kole Biologické olympiády kategorie A. V silné konkurenci obsadila krásné třetí místo a zajistila si tak postup do národního kola.

V úterý 20. 12. 2016 poměřili svoje biologické znalosti studenti nižšího stupně gymnázia, proběho školní kolo 51. ročníku Biologické olympiády kategorií C a D.