"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

Studijně poznávací pobyty v Anglii

Podle dnešního vyjádření CK, která zajišťuje dubnový pobyt studentů v Anglii, je tato exkurze zrušena. Neodhlášeným studentům budou zaplacené zálohy navráceny v plné výši.

 

 

I takto by se dalo nazvat každé z představení anglického výukového divadla The Bear Educational Theatre, které i letos přijelo pobavit a poučit studenty domažlického gymnázia.

„Co je realita? Co je skutečnost a co klam? Čemu můžeme v životě médií a sociálních sítí věřit?“ To je akce, které se v Plzni zúčastnili žáci třídy 1.4.

V neděli, 5. 5. 2019, se sešli žáci druhých ročníků vyššího gymnázia a společně s učiteli vycestovali na několikadenní zájezd do Anglie.

Řidiči nás převezli přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme se v brzkých ranních hodinách nalodili na trajekt, který nás bezpečně převezl až do Velké Británie.

V pondělí 24.září vyrazila třída 1.8 do Plzně na Evropský den jazyků.

Během maturitního týdne jsme po roce opět přivítali anglické divadlo s názvem The Bear Educational Theatre. Tentokrát jsme si pro naši školu rezervovali hned dva dny (23. a 24. 5.), abychom mohli divadelní představení v angličtině nabídnout i studentům nižšího gymnázia. V uvedených dnech tak hry v anglickém jazyce zhlédly všechny třídy na naší škole s výjimkou právě maturujícího posledního ročníku.

Ve čtvrtek 25.5.2017 do našeho gymnázia zamířila tříčlenná skupina herců mezinárodního divadelního spolku The Bear Educational Theatre, který se zaměřuje na podporu výuky angličtiny na školách. Tentokrát přijeli s divadelní hrou o dějinách anglické literatury, během níž se snažili představit několik významných děl anglické literatury a zároveň inspirovat studenty k jejich četbě.

 

22. března čekali natěšení žáci s učiteli na odjezd autobusu v Pivovarské ulici. Zdlouhavou cestu přes SRN – Belgii – Francii do Calais se nám snažila průvodkyně zpříjemnit a zkrátit tématickými filmy a soutěžemi, při kterých byla samozřejmě zapotřebí znalost anglického jazyka. V Calais jsme se nalodili na ranní trajekt do Doveru (VB).

Ve středu 2. listopadu se třída 7.8 společně s paní učitelkou Mrázovou a paní učitelkou Šlajsovou podívala do Amerického centra v Plzni.

Studenti tříd 1.8 a 2.8 se v pondělí vydali vlakem do Plzně, aby se seznámili s různými jazyky Evropy.