"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

Campo Arduino je letní kybernetické soustředění, Kemp Robotiky v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356, pořádaný ve spolupráci Plzeňského kraje a katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Jedná se o příměstský tábor, jehož náplní je seznámit účastníky s jednoduchými úlohami na vybrané robotické stavebnici. Během prvního dne se seznámíme s robotem a uděláme první krůčky (resp. první popojíždění). V dalších dnech se postupně naučíme využívat různé senzory a budeme robota učit soběstačnosti. Každý den bude probíhat několik malých soutěží, jejichž výsledky budou započítávány do celotáborové hry. Kemp vyvrcholí velkým pátečním kláním, kde jednotlivé týmy využijí vše, co se během něj naučily. Páteční odpoledne je tradičně otevřené pro členy rodiny jednotlivých účastníků, kteří tak mají jedinečnou šanci nahlédnout pod pokličku a podpořit své svěřence.

Letos bude opět jako loni i možnost programování mBot Ranger a rozdělení dle zkušeností a zájmu na pokročilé a začátečníky.

Kapacita kempu je z důvodu epidemiologických opatření zatím výrazně omezena, ale v případě příznivé COVIDové situace plně doufáme v navýšení kapacity.

 

Místo a čas konání:

v Domažlicích 12. 7. – 16. 7. 2021 v budově GJŠB.

více informací: http://campoarduino.zcu.cz/

formulář přihlášky: http://campoarduino.zcu.cz/prihlaska/

přihlášky: , ,

kontaktní osoba: Ing. Josef Šerlovský, ,