"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

 

V úterý 2. 5. 2017 se skupinka šesti statečných vydala do Plzně do Techmánie, kde se natáčel další díl oblíbené soutěže U6 – Úžasný svět vědy. Naši studenti se zúčastnili natáčení již v lednu v Ostravě, takže kapitán Jan Adamovský, který byl v Ostravě náhradníkem, již věděl, co nás asi bude čekat.

 

Hned po ránu jsme poznali naše soupeře – studenty Masarykova gymnázia v Plzni a nic nebránilo přípravám na samotnou soutěž. Ještě dopilovat pokřik, nechat se nalíčit a upravit, vyzbrojit se tričkem v barvě týmu omega a plackou se jménem a mohlo se začít.

Čekala na nás řada soutěží, jak vědomostních, tak dovednostních, prověřili jsme nejen svoje fyzické schopnosti, ale i postřeh, obratnost a pohotovost. Každopádně jsme ostudu našemu gymnáziu neudělali, jen nakonec nám chybělo kousek toho štěstí.

Celý den byl sice velmi náročný, ale všichni jsme si ho užili. Každý si odvezl nejen spoustu nových zkušeností a zážitků, ale také tričko a knihu pořadu U6.

Pokud i vy chcete s námi prožít celé klání, sledujte 4. 6. 2017 kolem poledne soutěž U6 – Úžasný svět vědy na programu ČT Déčko. 

U6 2. 5. 2017