"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)
A A A

Jako každý rok se naše škola v rámci výuky IVT zapojila do projektu Kraje pro bezpečný internet. I při práci z domova jsme dosáhli vynikajících výsledků.

Ve středu 15. května proběhl v Techmania Science Center druhý ročník Soutěže robotiky pro základní a střední školy Plzeňského kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 34 týmů z devatenácti škol. Z našeho gymnázia se zúčastnily dva soutěžní týmy.

V minulém měsíci se studenti 3. a 4. ročníků zúčastnili online soutěže v počítačové bezpečnosti. Z 208 soutěžících Plzeňského kraje se na prvních deseti místech umístilo šest našich studentů:

Již podruhé jsme se zúčastnili krajské soutěže Technika má zlaté dno. Soutěžní tým ve složení dva studenti střední školy (GJŠB) a dva žási základní školy (ZŠ Komenského 17) měl za úkol během soutěže postavit funkční model výtahu,

V nedávno proběhlém projektu Kraje pro bezpečný internet se naši studenti jako jediní probojovali do kajského finále, přitom v projektu bylo zapojeno více než 28000 žáků ZŠ a SŠ z celé republiky.