"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V pátek jsme opět nasedli do autobusu a vyrazili prozkoumat dva významné zámky na Loiře - Chambord a Chenonceau. 

Ve čtvrtek jsme se vydali poznávat krásy Normandie. Pozorně jsme sledovali předpověď počasí, neboť ještě v době našeho příjezdu do St Arnoult byly v okolí patrné následky předchozích záplav. Nic však nenasvědčovalo tomu, že by naše plány zhatil silný déšť, a tak jsme se nemohli dočkat, až dorazíme na první místo naší výpravy, na Alabastrové pobřeží do městečka Etrètat.

V pondělí vyrazila skupina 18 žáků naší školy a 2 učitelé do Francie, do městečka St Arnoult en Yvelines.

Ve čtvrtek vyrazili Francouzi poznávat Plzeň. Nejprve si prohlédli pivovar, kde měli možnost seznámit se s výrobou pěnivého moku i jeho historií.

Ve středu si Francouzi vyzkoušeli, jaké je to být českým žákem.

Začátkem týdne se celá skupina vydala vlakem do našeho hlavního města. Vzhledem k tomu, že je na trase Domažlice - Praha dlouhodobá výluka, zažili na části trati i přesun autobusem.

Naši žáci připravili pro své francouzské korespondenty bohatý program, který si společně užili.

V pátek se účastníci výměnného pobytu vydali na výlet do Karlových Varů.

Ve středu večer přijelo do českých rodin 15 francouzských žáků a 2 učitelé z městečka Saint Arnoult en Yvelinnes. Stráví tu 8 dní, během nichž budou mít možnost poznat náš životní styl, kulinářské speciality, vyučování i některá zajímavá místa. Hlavně si ale budou moci vyzkoušet, jaké to je, být tak daleko od svých rodin a komunikovat anglicky.