"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Městská knihovna Boženy Němcové v Domažlicích uspořádala ve čtvrtek besedu s jedním z nejznámějších a nejpřekládanějších českých autorů, Ivanem Klímou, který patří ke slavné generaci společně s Milanem Kunderou či Ludvíkem Vaculíkem.

V rámci festivalu filmů pro děti a mládež Juniorfest zavítal na naši školu známý režisér Filip Renč, aby pobesedoval se studenty předposledních a posledních ročníků, kteří navštěvují literární seminář.

 

Ve středu 21. 10. 2015 jsme se spolu se třídami 2.6 a 3.8 vydali na divadelní představení "Kopanec" do divadla V Dlouhé v Praze.

Ve středu 3. 12 . 2014 se naše třída 3-8 společně se třídou 2-6 vydala do Prahy. Už dlouhá cesta autobusem nás velmi znavila a někteří si neuměli představit ještě další dvě hodiny sezení v divadle V Dlouhé.

Ve dnech 5. a 6. listopadu jsme jako studenti 2. ročníku navštívili budovu Českého rozhlasu Plzeň.

Ve středu 9. dubna se rozjely všechny druhé ročníky do Prahy, aby zhlédly divadelní představení v Divadle na Vinohradech.

V úterý 8. 4. naše třída 1.6 navštívila společně s třídou 3.8 Pražské divadlo v Dlouhé.

V pátek 14. března se rozjely dva autobusy studentů druhých ročníků do Prahy. Zde je čekala prohlídka budovy Národního divadla a následně večerní představení Strakonického dudáka v režii J.A. Pitínského.

Stalo se již tradicí, že se čtvrté ročníky každý rok v září, či v říjnu vydávají po stopách Karla Čapka. Ani letos tomu nebylo jinak a 17. září se rozjely dva autobusy směrem k Dobříši, v jejíž blízkosti se nachází spisovatelův památník.