"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Ve čtvrtek 2. 10. 2014 se někteří žáci z naší školy vypravili na poznávací výlet do sousedního Německa, přesněji do města Berchtesgaden a jeho okolí.

Tohoto výletu se zúčastnili studenti z různých tříd. Sešli jsme se v brzkých ranních hodinách, a to již v půl šesté před budovou gymnázia. Cesta byla zdlouhavá a vyčerpávající, ale nakonec jsme úspěšně dorazili do cíle. První zastávkou našeho výletu byl solný důl Salzbergwerk Berchtesgaden, kde jsme se všichni museli podřídit bezpečnostním pravidlům a obléct si tak speciální obleky. Dozvěděli jsme se o historii těžby soli a spoustu dalších zajímavých a užitečných informací. Podle mého názoru většinu studentů nejvíce zaujala dřevěná skluzavka, po které jsme se svezli. Nakonec jsme měli možnost zakoupit si suvenýry. Osobně si myslím, že se studentům v solném dole líbilo. Program jsme měli celkem nabitý, a tak jsme se hned poté přepravili autobusem ke Kehlsteinhausu, nebo-li Orlímu hnízdu, které se nachází ve výšce 1834 m.n.m. V rámci prohlídky interiéru budovy, kterou dostal A. Hitler k 50. narozeninám, jsme se dozvěděli mnoho informací i o Kehlsteinu jako hoře a budově na ní postavené. Počasí nám přálo, tudíž jsme měli nádherný výhled, který byl opravdu k nezaplacení.

Abychom nezůstávali pořád na jednom místě, odebrali jsme se z hor do podzemí, a to přes ruiny Hitlerovy vily do starých válečných bunkrů. I krátký pobyt na tomto místě byl silným zážitkem. Prošli jsme vězeňskými celami, které sloužily k výslechům, a dalšími depresivními místy. A abychom přišli na jiné myšlenky, vyjeli jsme vstříc vodopádům v soutěsce Almabachklamm. Spousta malých ,,vodopádků“ byla na konci trasy zakončena krásným vodopádem, ke kterému se však ne všichni přes obtížný terén dostali. Tato vodní smršť byla nejen závěrem trasy, ale i naší exkurze a tak jsme se byť po dlouhém, ale krásném dni vydali na cestu domů.

 

Výběr ze žákovských recenzí:

,,Tento výlet byl jeden z nejlepších, na kterých jsem kdy byla."

,,Prohlídka v solném dole byla velice moderní a zábavná."

,,Mr Diviš told us a lot of interesting information."

,,I really, really enjoyed the salt mine. I also really enjoyed the movie on the bus and our teacher´s lecture!"

,,Je to zážitek na celý život."

,,Bojím se hrozně moc výšky, ale bylo to tak pěkné, že jsem musel svůj strach z výšek překonat."