Vytisknout

Literární kavárna je projekt, jehož cílem je podpořit novou generaci v tvůrčím psaní. Účastnit se ho může každý ve věku od 13 do 20 let,

kdo se věnuje psaní a nebo s ním chce začít. Vznikl spoluprací Divadla J. K. Tyla v Plzni s Valerianovou nadací v Berlíně a první ročník se konal v roce 2015.

V průběhu celého kalendářního roku mohou autoři zasílat své texty do pěti kol s pěti různými tématy. Po skončení každého kola vybere odborná porota pět nejlepších textů, které jsou poté autory představeny na večerech autorského čtení v restauraci Za Oponou v Plzni. Na konci roku porota vybere deset celkově nejlepších prací, ty jsou poté přeloženy do němčiny a předčítány herci na galavečerech Literární kavárny v Plzni i v Berlíně. Na večerech autorského čtení nebo na internetu se volí také Cena veřejnosti.

Posledního kola ročníku 2016 s tématem "Věřím..." se zúčastnilo také několik našich studentů. Tři studentky ze třídy 5-8 (Viola Chvalová, Renata Routová a Tereza Mlnaříková) uspěly, dostaly se do kola autorského čtení, a získaly tak mnoho cenných zkušeností. Přestože dále už nepostoupily, příští rok se určitě zúčastní znovu.

http://literarnikavarna.djkt.eu/