"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Devatenáct studentů gymnázia, kteří v dubnu ubytovávali své francouzské protějšky, se v těchto dnech účastnilo výměnného pobytu v Saint Arnoult.

Jejich pobyt začal v sobotu 31.5., kdy si je po dlouhé cestě autobusem vyzvedli rodiče francouzských studentu z College G. Brassens. Neděli 1. 6. strávili  v rodinách, které pro ně přichystaly výlety do Disneylandu, katedrály v Chartres či do parku miniatur.
V pondělí se pro české žáky poprvé otevřely dveře College, kde nejdříve proběhlo vřele přivítání ředitelem Johnnym Conederou, posléze si studenti za doprovodu místních "surviantu" prošli celou školu a seznámili se s jejími pravidly. Odpoledne následovala návštěva bývalého mlýna, v němž je umístěno muzeum významného francouzského spisovatele Louise Aragona a jeho manželky Elsy Triolet.
V úterý se někteří studenti zúčastnili běhu, který je pravidelně organizován pro žáky šestých tříd a který měří kolem dvou kilometrů. Odpoledne šli  na procházku po Saint Arnoult, přičemž museli zjišťovat nějaké informace pro vyplnění svých pracovních listů.
Středa byla dnem, kdy se naši studenti aktivně zapojili do výuky, která každou středu probíhá jen dopoledne.
Jedním ze zlatých hřebů výměnného pobytu byla návštěva Normandie, jez se uskutečnila ve čtvrtek. Brzké vstávání a dlouhá cesta byly vykoupeny slunečným počasím a zážitky z nádherného města Rouen a přímořského městečka Etretat.
V Rouenu viděli studenti katedrálu, kterou si pro své obrazy oblíbil Claude Monet, dále pak velký orloj, místo upálení Johanky z Arku, moderní kostel zasvěcený patronce města a místní trh.
V Etretat si pak prošli křídové útesy, obdivovali místní architekturu a ochutnali zdejší specialitu - mušle.
V pátek skončila první a zároveň delší část výměnného pobytu vyučováním ve škole, sportovním utkáním a party na rozloučenou a v sobotu ráno se studenti přesunuli do Paříže, aby zde poznali základní kulturní a historické památky.

saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...
saint_arnoult_2...