Vytisknout

1transparentVe čtvrtek jsme u nás ve škole přivítali 50 francouzských studentů. Část z nich se účastní výměnného pobytu s našimi studenty a 29 jich přijelo na jednodenní návštěvu naší školy z nedalekého Kötztingu.

 Dopoledne se v tělocvičně ZŠ Komenského 17 uskutečnilo přátelské utkání v basketu a přehazované - mimochodem pro Francouze byla přehazovaná premiérou, nemají pro tento sport ani francouzský název - a po obědě si měli možnost prohlédnout školu. Největší zájem vzbudil náš chovatelský kroužek, který je pro ně raritou, nic takového ve své škole totiž nemají. Další zvláštností pro ně byl i fakt, že se naši studenti přezouvají. Na druhou stranu se zase velice podivili, že mohou naši studenti v budově školy používat mobilní telefony. To je naopak ve francouzských školách přísně zakázáno.

Odpoledne jsme pro ně v refektáři ZUŠ uspořádali koncert. Kromě dívčího sboru vedeného Bety Johánkovou vystoupili i další účastníci výměnného pobytu. Velký úspěch měl i folklorní soubor s tanečníky v chodských krojích. Poté naši francouzští hosté ochutnali i tradiční chodké koláče a na závěr si společně zkusili zazpívat jednoduchou českou písničku.

Před odjezdem si ještě prošli domažlické náměstí, vystoupali na věž a pokochali se úžasným výhledem do okolí. Zpátky do Kötztingu se vraceli plni dojmů a zážitků.

basket_1
koncert1
koncert2
koncert_3
koncert4
zpev1
volleyball
1transparent
basket3