"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Zatímco maturanti ve čtvrtek 19.5. 2016 ještě skládali své zkoušky, zbylí studenti vyššího gymnázia  si mohli v naší školní jídelně užít  představení divadla The Bear Educational Theatre

Tato mezinárodní vzdělávací společnost právě slaví dvacet let svého úspěšného vystupování v mnoha evropských zemích.  Divadlo se specializuje na podporu výuky angličtiny pomocí  interaktivních divadelních představení a letos k nám zavítalo s detektivní hrou nazvanou Frank Novotný and the Case of the Present Perfect a představením The History of England II.

Jak název detektivky napovídá, k rozuzlení případu je nutná znalost  předpřítomného času v angličtině.  Proto se herci se na začátku představení snaží objasnit úskalí toho gramatického jevu, jenž sám o sobě bývá pro studenty i při hodinách angličtiny skutečným oříškem.  Druhé představení velmi vtipnou a akční formou shrnuje historii Velké Británie počínaje obdobím vlády Jakuba I, přes občanskou válku v Anglii, bitvu o Británii za 2. světové války až po dnešek.  Herci žákům nejen přiblížili řadu významných historických osobností, například  Olivera Cromwella, admirála Nelsona, Winstona Churchilla, ale také zmínili slavné britské vynálezce. Nechyběl ani zábavný kvíz, v němž žáci podle jistých indicií hádali, o kterou dekádu minulého století jde. Na  úplný závěr měli ještě studenti příležitost položit divadelníkům dotazy, samozřejmě opět v angličtině. Pro naše gymnázium to bylo již čtvrté setkáním s tímto vitálním souborem, a vzhledem k ohlasu přítomných studentů,  rozhodně ne poslední.

Angl div 2016 1

ang div 2016 2