Vytisknout

Opravdu nevšední návštěvu hostilo naše gymnázium.

Zavítala k nám skupina studentů australské školy St. Paul´s College z města Kempsey ležícího na východním pobřeží země mezi velkoměsty Sydney a Brisbane. Spolu se šestnácti a sedmnáctiletými žáky přijeli také dva jejich učitelé a čtyři rodiče.
A jak se zástupci země klokanů dostali až k nám? Pochopitelně se nevypravili do Evropy pouze kvůli návštěvě Chodska, ale absolvovali výměnný pobyt na Gerhardinger-Realschule v Chamu a spolu s několika bavorskými žáky a učiteli podnikli výlet do Domažlic. Jejich program u nás organizačně zajišťoval učitel angličtiny Petr Diviš.
Celou výpravu nejdříve přijala ředitelka našeho gymnázia Mgr. Jana Štenglová. Při předávání upomínkových předmětů si obě strany připomněly podobnou návštěvu, jež se uskutečnila před třemi roky. Potom se naši australští a bavorští hosté rozdělili do několika skupin a vydali se na prohlídku školy. Průvodce jim dělalo několik našich studentů. Po obědě ve školní jídelně následovala prohlídka města a neformální posezení a popovídání si.      
Australané odjížděli spokojeni. Pochválili naši školní jídelnu, neboť oni mají ve škole jen jakýsi fast-food, kde si mohou koupit něco k jídlu. Ocenili také velmi dobrou úroveň angličtiny našich studentů.

Jan Pek

aus_pred_skolou
aus_spol
aus_dar

 

Jan Pek