"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V úterý 10.12. 2013 jsme  do našeho gymnázia pozvali divadelní soubor The Bear Educational Theatre, který se našim studentům představil hned ve dvou hrách.

Nejprve anglicky mluvící herci vystoupili pro studenty vyšších ročníků (třídy 4.4, 6.6, 8.8, 7.8 a 5.6). Velmi poutavým a zábavným způsobem ztvárnili dějiny Velké Británie od dob krále Jakuba I. až po současnost. Budoucí maturanti  měli příležitost  si nejen ověřit  a procvičit své jazykové dovednosti, ale zároveň si  osvojit znalosti,  které mohou za několik měsíců využít  i u maturitní zkoušky.

Druhá hra s názvem The Detectives byla určena pro studenty ze tříd 2.4, 4.6, 6. 8 a 3.4. V tomto detektivním příběhu dojde k vraždě a je na publiku, tedy studentech, aby se  společně s herci pokoušeli odhalit vraha. Jde skutečně o velmi interaktivní představení, které si naši studenti velice užívali, a jistě si odnesli spoustu příjemných zážitků.

Divadelní soubor The Bear Theatre k nám zavítal již podruhé a vzhledem k pozitivním ohlasům ze strany studentů i pedagogů jistě ne naposledy.