Vytisknout

I takto by se dalo nazvat každé z představení anglického výukového divadla The Bear Educational Theatre, které i letos přijelo pobavit a poučit studenty domažlického gymnázia.

 

Pro návštěvu divadla jsme již tradičně zvolili maturitní týden na naší škole, takže zatímco studenti posledního ročníku předstupovali se svými znalostmi před maturitní komisi, všichni ostatní studenti naší školy měli možnost si užít jedno z představení anglického divadla. Ve dvou dnech, 22. a 23. května 2019, se jídelna školy proměnila na improvizovaný divadelní sál a odehrála se v ní celkem čtyři představení. Během prvního z nich si naši nejmladší žáci ze tříd 1.8, 2.8 a 1.6 ověřovali své jazykové dovednosti při sledování hry Love in the Jeans Department. Poté o něco starší žáci (třídy 3.8, 4.8 a 2.6) pomáhali vyřešit případ vraždy tenistky v detektivní hře Murder at Wimbledon.


Druhý den jsme studentům třetího ročníku vyššího gymnázia a třídám 4.6 a 6.8 nabídli představení The Best of Czenglish, které by se dalo označit jako velmi neobvyklá lekce anglické gramatiky. Studenty nejen brilantně pobavila, ale hlavně je upozornila na nejčastější chyby, jakých se my Češi v angličtině dopouštíme na základě silného vlivu mateřského jazyka. A konečně závěrečné vystoupení pro první ročník vyššího gymnázia a třídu 2.4 bylo koncipováno v podstatě jako exkurze do světa anglicky psané literatury, jejímž cílem bylo nejen seznámit studenty s neznámějsími autory britské a americké literatury, ale také je inspirovat k četbě.


Společnost The Bear Educational Theatre našem gymnáziu už pravidelným hostem, který pomáhá zpestřit výuku angličtiny a zábavnou formou motivovat studenty ke studiu jazyka. Z letošní nabídky jsme asi nejvíce ocenili hru The Best of Czenglish, kterou u nás divadlo představilo poprvé. Budeme se tedy i dále těšit na nové hry! 

 

Mgr. Š. Borovičková