"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Ve čtvrtek 25.5.2017 do našeho gymnázia zamířila tříčlenná skupina herců mezinárodního divadelního spolku The Bear Educational Theatre, který se zaměřuje na podporu výuky angličtiny na školách. Tentokrát přijeli s divadelní hrou o dějinách anglické literatury, během níž se snažili představit několik významných děl anglické literatury a zároveň inspirovat studenty k jejich četbě.

 

22. března čekali natěšení žáci s učiteli na odjezd autobusu v Pivovarské ulici. Zdlouhavou cestu přes SRN – Belgii – Francii do Calais se nám snažila průvodkyně zpříjemnit a zkrátit tématickými filmy a soutěžemi, při kterých byla samozřejmě zapotřebí znalost anglického jazyka. V Calais jsme se nalodili na ranní trajekt do Doveru (VB).

Ve středu 2. listopadu se třída 7.8 společně s paní učitelkou Mrázovou a paní učitelkou Šlajsovou podívala do Amerického centra v Plzni.

Studenti tříd 1.8 a 2.8 se v pondělí vydali vlakem do Plzně, aby se seznámili s různými jazyky Evropy.

 

V pondělí 11.4.2016 studenti nižšího gymnázia, tedy žáci tříd 1.8, 2.8. 3.8, 4.8, 1.6 a 2.6, měli v Městském kulturním středisku v Domažlicích možnost zhlédnout představení s názvem Peter Black 2: A New Beginning, které zahrálo Divadelní centrum Zlín.

V únorovém týdnu 20.2. - 26.2. před jarními prázdninami se vydala skupina sedmi studentů třídy 5.6 pod vedením pedagogického dozoru Mgr. Jiřího Linarta na zahraniční pobyt do španělského města Torrelavega v provincii Kantábrie.

Náš výlet do Spojeného království jsme odstartovali 7. listopadu v půl třetí odpoledne, kdy pro nás dorazil autobus před budovu GJŠB.