"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

     V pondělí 4. března 2019 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo olympiády z chemie kategorie D, která je určena pro 8. a 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky gymnázií.

Soutěže se zúčastnilo 7 žáků z různých škol (GJŠB, ZŠ Komenského 17, ZŠ Msgre. B. Staška). Naši školu zastupovali 3 žáci, Samuel Wolf, Šimon Batko a Lukáš Mužík. Jako náhradník se zúčastnil Kamil Černý.

     Soutěž začínala testem s časovou dotací 90 minut. Po skončení testu a krátké přestávce se soutěžící přesunuli do laboratoře. Po sečtení všech výsledků se vítězem stal Šimon Batko se ziskem 75,75 bodů. Na druhém místě skončil Samuel Wolf. Lukáš Mužík zůstal těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Oba soutěžící z prvního a druhého místa postoupili do krajského kola.

     Krajské kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 21. 3. na PEF ZČU v Plzni. Soutěžilo se opět v teoretických znalostech i praktických dovednostech. Lépe se z dvojice naši reprezentantů umístil S: Wolf, který skončil na 7. místě, se ziskem 91 bodů ze 100 možných. Š. Batko byl úspěšným řešitelem.

     Všem soutěžícím děkujeme a do dalších chemických klání přejeme mnoho úspěchů.