"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

     Společnému úsilí skupiny studentů naší školy a Gymnázia Wernera von Siemense v Regensburgu se 9. července dostalo mimořádného ocenění – za dvouletý projekt věnovaný historii Folmavy obdrželi 9. července v Mnichově v prostorách Zemského sněmu (Landtagu), což je bavorský zemský parlament, zvláštní cenu bavorského ministra školství v soutěži nazvané Ve znamení vzpomínek.

Cenu studentům a zainteresovaným pedagogům Regině Leitnerové, Wolfgangu Friedlovi, Emilii Noskové a Janu Pekovi osobně předali bavorský ministr školství Dr. Ludwig Spaenle a předsedkyně Zemského sněmu Barbara Stamm.

     Výsledkem historické části oceněného projektu se stala česká a německá verze brožury věnované historii Folmavy s důrazem na dějiny po roce 1918 a současně také výstava seznamující s průběhem projektu a se shromážděnými poznatky a svědectvími pamětníků.

Během druhé, dramatické části společného projektu pak byly vybrané příběhy a skutečnosti ztvárněny do formy dvojjazyčného divadelního představení, jež bylo sehráno v Regensburgu i v Domažlicích. Další představení je plánováno na závěr září do Furthu im Wald.

Co o nás napsali v týdeníku Nové Domažlicko

Co o nás napsali v Domažlickém deníku

Co o nás napsali v týdeníku Nové Domažlicko (II.)

Co o nás napsali v deníku Mittelbayerische Zeitung