Vytisknout

Projekt každoročně pořádá PAD (Pädagogischer Austauschdienst), která podporuje zájem studentů z celého světa o studium v Německu. Moje skupina se skládala z pěti národností (celkem nás bylo 12) a to: Česká republika, Bulharsko, Černá Hora, Namibie a Řecko.

Měla jsem velké štěstí, že jsem byla ze skupiny studentů DSD vybrána na poznávací a vzdělávací pobyt u našich sousedů. Za měsíc (od poloviny srpna do poloviny září), jsme toho poznali opravdu mnoho.

Prvním městem, které jsme navštívili byl Bonn. Prohlédli jsme si krásné centrum města. Nechyběla ani túra v horách, plavba lodí po Rýnu a výlet do Kolína. Pobyt v Bonnu jsme ukončili večerem národností.

Poté následoval dvoutýdenní pobyt v hostitelské rodině ve Schwerinu. Ta má byla skvělá,  rozuměli jsme si a o víkendech jsme podnikali spousty výletů - do Hamburku, k Baltskému moři, k místním jezerům a do lanového centra. Během týdne jsme chodili na místní gymnázium, kde jsme se dozvěděli spoustu informací nejen o Německé historii. V odpoledních hodinách jsme podnikali exkurze např. do pekárny, kde jsme pekli pizzu, do televize NDR nebo jsme šli třeba veslovat.

Dalším městem byl Berlín s výletem do Postupimi. Opět jsme si dopodrobna prošli celé město s průvodcem. Nejvíce se mi avšak líbila návštěva slavného muzea Pergamont, ve kterém se nachází sbírka pamětihodností a monumentů z Antiky, Mezopotámie( Ištařina brána, islámská kultura....) a Egypta (busta Nefertite).

Posledním městem byl Mnichov. Po prohlídce města jsme vystoupili na vyhlídkovou věž vedle olympijského stadionu( šli jsme také bruslit), navštívili fotbalovou Alianz arenu ...... Následovali výlety na zámek Neuschwanstein či na Zugspitze. 

Celý tento pobyt byl pro mě velkým přínosem. Nejen, že se mi zlepšila úroveň jazyka, poznala jsem mnoho památek, ale i partu milých studentů ze všech koutů světa. Jsem opravdu vděčná, že jsem se projektu mohla zúčastnit a můžu celou akci pouze vynachválit. 

Anna Neugebauerová, třída 4.6, DSD skupina

IMG 20190912 WA0032IMG 20190917 WA004520190911 150220IMG 20190917 WA009120190905 093306kIMG 20190917 WA0102