"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

 

Od pondělí 8. října 2018 se skupina žáků DSD (připravující se na Deutsches Sprachdiplom) ze tříd 3.6 a 5.8 vydala společně s žáky z partnerské školy v Chamu na třídenní výlet do německého města Garmish-Partenkirchen.

V odpoledních hodinách prvního dne jsme navštívili Partnachklamm (rokle v Bavorských Alpách). Při zpáteční cestě jsme se zastavili na olympijském stadionu se skokanskými můstky. Večer nám po návratu vyhládlo, a tak jsme navštívili zdejší pizzerii.  

Druhý den jsme vyrazili nejprve vlakem na Zugspitzplatte, kde nás tamější průvodce seznámil se stavem zdejšího ledovce a informoval nás např. o tom, jak se lyžařské středisko chrání před lavinami. Největším zážitkem však bylo říjnové bobování. Poté jsme vyjeli lanovkou na vrchol Zugspitze. Měli jsme štěstí na slunečné počasí a mohli jsme si vychutnat krásné pohledy z nejvyšší hory Německa. Podívali jsme se zde i do muzea. Při návratu jsme se prošli u malebného jezera Eibsee. Poslední den jsme využili k prozkoumání zdejších zajímavostí, alpské architektury a malebných obchůdků v centru města. Odpoledne nás čekala pětihodinová jízda vlakem domů. 

                                                                                                             Zdeňka Marešová třída 3.6

 

g11
g13
g17
g20
g25
g27
g31
g37
g40
g41
g45
g51
g57
g67