"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V úterý 21. 3. 2017 se na Novoměstské radnici v Praze konalo finále fotosoutěže Photocontest, a to již jejího 5. ročníku. Každoročně se naši mladí fotografové této soutěže účastní a vždy jsou ve finále.

    Gymnázium Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích loni vytvořilo novou tradici: fotografické klání pod názvem FOTOMARATÓN. Letos 7. října se tedy konal 2. ročník této akce. Pořádá ji místní fotokroužek pod vedením Mgr. Marie Johánkové. Soutěž je určena nejen studentům této školy, ale i zájemcům z řad veřejnosti.

Počátkem října 2016 proběhlo vyhodnocení dalšího ročníku fotografické soutěže o Lidicích a Ležácích. Jako každoročně i letos naši fotografové zabodovali.

Ve 2. pololetí školního roku 2015/16 se členové fotokroužku zapojili do soutěže o nejlepší snímek z uplynulé zimy. Fotgrafie byly vystaveny v prostorách školy. Hodnotila je odborná i laická porota.

Devět studentů našeho gymnázia se letos opět zúčastnilo celostátní fotografické soutěže Photocontest, která byla zaměřena na slavného fotografa Josefa Sudka. V soutěži se ve dvou věkových kategoriích utkalo 500 mladých fotografů s celkovým počtem 1468 soutěžních snímků na téma KRAJINA, ZÁTIŠÍ a PORTRÉT.

Soutěže se se svými fotografiemi na dané téma zúčastnilo 16 mladých fotografů. Každý z nich představil dva až tři své snímky, tudíž se o přízeň diváků a odborné poroty ucházelo 34 fotek.   Výsledky hodnocení diváků: 1.místo – Havlovicová A. (5.8), 2.místo – Höllová B. (5.8), 3.místo – Ticháček M. (5.8), 4.místo – Mai Da Dai Trang (8.8), 5.místo – Babková L. (3.6).   Výsledky odborné poroty: 1.místo – Schnurpfeil D. (5.6), 2.místo – Zavadilová Š. (6.6), 3.místo – Karpíšková K. (8.8), 4.místo – Melicharová P. (3.6), 5.místo – Havlovicová A. (5.8).

 

 

Fotografická akce proběhla 25. září 2015 v centru města Domažlice. Účastníci měli za úkol v časovém rozmezí od 14 do 16 hodin pořídit snímky na čtyři témata, která byla vylosovaná při zahájení. Celkem se do fotografování zapojilo 19 osob z řad gymnazistů i veřejnosti.

FOTOMARATÓN – Domažlice 2015

Pořadatel: Fotokroužek při GJŠB Domažlice

Termín:    25. září 2015 (od 14 do 16 hodin)

Místo registrace: vstupní hala gymnázia  

Podmínky soutěže:

Členové fotokroužku při našem domažlickém gymnáziu se letos opět zúčastnili fotografické soutěže "Memento vitae", kterou pravidelně pořádají Památníky Lidice a Ležáky. Svoje soutěžní snímky do této soutěže zaslali naši studenti Schnurpfeil Daniel (5.6), Kaiserová Anna (8.8), Karpíšková Kateřina (8.8), Hornová Lenka (4.4), Pauli Lucie (7.8) a Rojíková Eva (7.8). Odborná porota ve velké konkurenci ocenila snímek "Smutek" Evy Rojíkové Cenou ředitele Památníku Lidice.