"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Ve čtvrtek 9. listopadu se třída 2.4 doplněná jednotlivými žáky z několika dalších tříd vydala do Mnichova. Návštěvu bavorské metropole zahájili prohlídkou olympijského areálu a jeho dodnes úchvatné architektury.


     Poté následoval přejezd blíže k centru města. Cílem bylo Bavorské národní muzeum a jeho jedinečná sbírka betlémů. Největší pozornost vzbudila velká dioramata s biblickými i světskými náměty. Cestu od autobusu k muzeu účastníkům exkurze zpestřil pohled na skupinu mladíků v neoprénových oblecích, kteří na umělých vlnách trénovali surfování.
     Další část programu tvořila poznávací procházka městem spojená se zastávkami u nejznámějších pamětihodností, při níž se role průvodkyně ujala Mgr. E. Nosková. Proud historických poznatků přerušila krátká odbočka do malého pavilonu BMW na náměstí Lenbachplatz, kde si studenti mohli prohlédnout hybridní supersport BMW i8.
     Poslední zastávkou byl zámek Nymphenburg s úžasnou expozicí bohatě zdobených a zlacených korunovačních kočárů a saní bavorských králů.
     

Text a foto Jan Pek

m1
m2
m3
m4
m5
m6
m7
m8
m9
m10
m11
m12
m13
m14