"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

 

12. října 2017, osm hodin ráno, domažlické vlakové nádraží. Exkurze do Prahy začíná s příjezdem mezinárodního rychlíku. Z vlaku na nás mávají naše spolucestující, žákyně z Realschule  v Chamu. A tak „ Hallo!“ a hurá na to.

Čekají nás společně strávené 3 dny přímo v centru hlavního města. Díky finanční podpoře Česko- německého  fondu budoucnosti  se těšíme na opravdu pestrý program. První den vyrážíme na Petřín. Zdoláme kopec i vyhlídkovou věž a nakonec se dobře bavíme pohledy v zrcadlech v prostorách Petřínského  bludiště. Večer nás čeká ještě tajemná Ghost tour s pražskými legendami.  Pátek se nese ve znamení  poznávání společné historie, proto během procházky Prahou nemůžeme vynechat Ambasádu SRN s legendárním trabantem v zahradě, Hrad, Karlův most či Karolinum. Odpoledne na nás čeká jazyková animace a Stadtrallye ve smíšených skupinkách. Je to legrace, každá skupinka  chce zvítězit a být nejlepší. A tak plníme, česko-německy,  zadané úkoly a užíváme si krásné počasí i atmosféru Staroměstského náměstí. V sobotu naše exkurze končí a my se s Prahou loučíme z paluby výletní lodi.

 

Díky této akci jsme získali nové přátele i cenné zkušenosti, ale hlavně jsme měli možnost mluvit německy, a tak si  vyzkoušet , jak na tom opravdu jsme, neboť  příští rok  nás čeká složení zkoušky DSD Diplomu. Předávání DSD Diplomů z minulého školního roku  proběhlo  ve čtvrtek  19.10. Deutsches Sprachdiplom  1 z ruky ředitelky školy převzalo 28 studentů.

20171013_145357
20171013_171056
20171013_171239
20171013_171639...
nova_s
stazeny_soubor
stazeny_soubor_...
stazeny_soubor_...
stazeny_soubor_...
stazeny_soubor_...
stazeny_soubor_...
stazeny_soubor_...