"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V pátek po vydání vysvědčení byly v obřadní síni domažlické radnice za účasti starosty Ing. Miroslava Macha vyhlášeny výsledky literární soutěže Domov nosíme v sobě, kterou před několika měsíci vyhlásila naše škola.

Své příspěvky nezaslali pouze naši žáci, jichž soutěžilo 44, ale pětice prací přišla i z Plzně. Předsedou poroty byl prof. Viktor Viktora, vedoucí katedry českého jazyka Pedagogické fakulty v Plzni, a spolu s ním práce hodnotily ředitelka naší školy Mgr. Jana Štenglová a naše bývalá učitelka českého jazyka Mgr. Jaroslava Wollerová. Porota udělila dvě první místa, která získali Frank Bartoš a Jakub Anderle, druhé místo uděleno nebylo a třetí příčku obsadila práce, jejíž autorkou byla Vu Hong Anh (Hanka). Všichni ocenění byli žáky třídy 6.8. O kulturní zpestření se postaraly dívky z našeho pěveckého sboru Bel canto.

Text a foto Jan Pek

domov1
domov2
domov3
domov4
domov5
domov6
domov7
domov8