"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

 studentům ze třídy 6.8, kteří uspěli v přijímacím řízení do modelu OSN v rámci vzdělávacího projektu Pražský studentský summit, a budou reprezentovat naši školu v tříčlenné delegaci. V následujích měsících je čeká účast na celkem 4 workshopech a závěrečné čtyřdenní konferenci v Praze. Více na https://www.studentsummit.cz/

Bezprostředně po zahájení nového školního roku vyjely postupně všechny naše nové třídní kolektivy na adaptační kurz do Trhanovského zámku.

Sportovní kurz - závěrečné informace

Sportovní kurz - Makarská

 

16.6.2018- se skupinka šestnácti žáků naší školy vypravila na dlouhou cestu. První zastávka byla v Kötztingu, kde se k nám přidal stejný počet  žáků tamního gymnázia a společně jsme se rozjeli na sever Německa, do městečka Bosau ( Schleswig-Holstein).  Těšili jsme se na skvělý týden u jezera Großer Plöner See, na nové kamarády, zajímavý program a skvělé zážitky.

Jako jedna z více než 160 škol z celé ČR jsme se i my zapojili do Týdnů mediálního vzdělávání. V rámci této akce, kterou pořádá Jeden svět na školách, k nám do školy zavítal Jakub Fišer z projektu Zvol si info, který s všemi prvními ročníky vyššího gymnázia debatoval o manipulacích, dezinformacích a dalších nástrahách mediálního internetového světa. 

Ve středu 13.6. se naše škola zapojila do akce Den s rekordem 3iQ. 3iQ je nová desková hra podobnáVe středu 13.6. se naše škola zapojila do akce Den s rekordem 3iQ.

V pátek 15. června skupina žáků vyšších ročníků navštívila Technologický kampus v Chamu, jehož zřizovatelem je Technická vysoká škola Deggendorf, která úspěšně spolupracuje se Západočeskou univerzitou v Plzni.

 

Grafenried / Lučina – v úterý 12.6.2018 jsme se vydali  pátrat po historii jedné ze zaniklých obcí česko-německého příhraničí .  Setkání se uskutečnilo  díky projektu s názvem „ Durch Grafenried in ZeitundRaum – Lučinou v čase a prostoru“.

Campo Arduino je letní kybernetické soustředění, Kemp Robotiky v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356, pořádaný ve spolupráci Plzeňského kraje a katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.