"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Vystoupení našich žáků uzavřelo v poslední adventní pátek cyklus vánočních koncertů na domažlickém náměstí nazvaný Hudba u stromečku.

Jako každý rok i letos patřila na naší škole část posledních dvou vyučovacích dnů před prázdninami vánočním koncertům.

 

Dne 6. prosince se jako každý rok uskutečnil Den otevřených dveří, ke kterému neodmyslitelně patří i pokusy v chemické laboratoři prezentované samotnými studenty.

Ve čtvrtek 9. listopadu se třída 2.4 doplněná jednotlivými žáky z několika dalších tříd vydala do Mnichova. Návštěvu bavorské metropole zahájili prohlídkou olympijského areálu a jeho dodnes úchvatné architektury.

Ve čtvrtek 19.října se studenti výtvarné výchovy našeho gymnázia zúčastnili výletu, který vznikl z iniciativy paní učitelky Poulové a paní učitelky Noskové. Naším cílem byla barokní perla východních Čech - Kuks poblíž Dvora Králové. Pohled na rozsáhlý památkový komplex, který následoval po několikahodinové cestě autobusem, stál za to. Celý zrekonstruovaný areál získal v letošním roce prestižní ocenění Europe Nostra Grand Prix.

 

12. října 2017, osm hodin ráno, domažlické vlakové nádraží. Exkurze do Prahy začíná s příjezdem mezinárodního rychlíku. Z vlaku na nás mávají naše spolucestující, žákyně z Realschule  v Chamu. A tak „ Hallo!“ a hurá na to.

 

     V úterý 17. října se studenti posledních ročníků vydali na exkurzi do středních Čech. Navštívili památník Karla Čapka ve Strži u Dobříše, kde kromě prohlídky expozic s poutavým výkladem zhlédli také krátký film. Jedna místnost je tam věnována také proslulému novináři Ferdinandu Peroutkovi. O tom, že si naši studenti všechno prohlíželi opravdu důkladně, svědčí skutečnost, že některým tam neuniklo ani v zastrčeném koutě umístěné Peroutkovo vysvědčení z oktávy, které bylo plné čtyřek doplněných 15 neomluvenými hodinami.

Letos se na gymnáziu uskuteční turnaj v piškvorkách, přičemž vítězové budou vybráni do školního piškvorkového týmu. Prosím studenty, kteří mají zájem o účast, aby se do 13. 10. zapsali na listinu na nástěnce „Soutěže“ u kopírky. 

Tim Anderle