"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

 

16.6.2018- se skupinka šestnácti žáků naší školy vypravila na dlouhou cestu. První zastávka byla v Kötztingu, kde se k nám přidal stejný počet  žáků tamního gymnázia a společně jsme se rozjeli na sever Německa, do městečka Bosau ( Schleswig-Holstein).  Těšili jsme se na skvělý víkend u jezera Großer Plöner See, na nové kamarády, zajímavý program a skvělé zážitky.

Jako jedna z více než 160 škol z celé ČR jsme se i my zapojili do Týdnů mediálního vzdělávání. V rámci této akce, kterou pořádá Jeden svět na školách, k nám do školy zavítal Jakub Fišer z projektu Zvol si info, který s všemi prvními ročníky vyššího gymnázia debatoval o manipulacích, dezinformacích a dalších nástrahách mediálního internetového světa. 

Ve středu 13.6. se naše škola zapojila do akce Den s rekordem 3iQ. 3iQ je nová desková hra podobnáVe středu 13.6. se naše škola zapojila do akce Den s rekordem 3iQ.

V pátek 15. června skupina žáků vyšších ročníků navštívila Technologický kampus v Chamu, jehož zřizovatelem je Technická vysoká škola Deggendorf, která úspěšně spolupracuje se Západočeskou univerzitou v Plzni.

 

Grafenried / Lučina – v úterý 12.6.2018 jsme se vydali  pátrat po historii jedné ze zaniklých obcí česko-německého příhraničí .  Setkání se uskutečnilo  díky projektu s názvem „ Durch Grafenried in ZeitundRaum – Lučinou v čase a prostoru“.

Campo Arduino je letní kybernetické soustředění, Kemp Robotiky v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356, pořádaný ve spolupráci Plzeňského kraje a katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

V úterý 15. května se naše druhé ročníky vydaly na dlouhou cestu do Švýcarska. Mířili jsme totiž do Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN, kde nás čekala přednáška o experimentech, které v CERNu provádějí, a prohlídka některých pracovišť.

První červnový pátek převzali absolventi čtyř, šesti a osmiletého studia v obřadní síni domažlické radnice za přítomnosti starosty města Ing. Miroslava Macha svá maturitní vysvědčení.

Letošní majálesový průvod pořádala třída 3.4 a zvolila téma "Čím jsme chtěli být, když jsme byli malí".