"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Naši žáci připravili pro své francouzské korespondenty bohatý program, který si společně užili.

V pátek se účastníci výměnného pobytu vydali na výlet do Karlových Varů.

Ve středu večer přijelo do českých rodin 15 francouzských žáků a 2 učitelé z městečka Saint Arnoult en Yvelinnes. Stráví tu 8 dní, během nichž budou mít možnost poznat náš životní styl, kulinářské speciality, vyučování i některá zajímavá místa. Hlavně si ale budou moci vyzkoušet, jaké to je, být tak daleko od svých rodin a komunikovat anglicky.

 

Krajské kolo olympiády v německém jazyce proběhlo 6.3.2018 v Plzni v prostorách Krajského centra vzdělávání.  Gymnázium reprezentovali hned dva studenti – Nikola Hejhalová ( 5.6), která se umístila na třetím místě a Johny Dang (3.8), který  ve své kategorii zvítězil a vybojoval si tak postup do nevyššího kola, ve kterém změří své síly nejlepší němčináři z celé republiky.

Držíme palceJ

 

 

Ve čtvrtek 8. března 2018 jsme se  společně  s žáky z partnerské školy v Chamu vydali  do Plzně, kde jsme strávili celý den zajímavým programem v Techmanii.

Krátce po skončení jarních prázdnin hostil Dům dětí a mládeže Domino Domažlice okresní kolo olympiády v německém jazyce.

Školní kolo Olympiády v AJ 2017/18 - kategorie II.B

V úterý 19.12. 2017 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Olympiády v anglickém jazyce tříd 1.6, 2.6. 3.8, 4.8. Soutěž byla rozdělena na poslechovou a ústní část.

Vystoupení našich žáků uzavřelo v poslední adventní pátek cyklus vánočních koncertů na domažlickém náměstí nazvaný Hudba u stromečku.

Jako každý rok i letos patřila na naší škole část posledních dvou vyučovacích dnů před prázdninami vánočním koncertům.